Nasza Historia

 

Początki działalności transportowej firmy TARGOR-TRUCK przypadają na pierwszą połowę lat 70, kiedy to obecny współwłaściciel firmy Pan Kazimierz Rutkowski otworzył i zarejestrował pierwszą w dawnym województwie ostrołęckim firmę transportową, zajmując się przewozami głównie materiałów budowlanych.  Ówczesny system polityczny w Polsce nie pozwalał na dynamiczny rozwój prywatnej inicjatywy. Konsekwencja tego stanu rzeczy był brak możliwości rozwoju firmy. Takie możliwości pojawiły się dopiero po transformacji ustrojowej na początku lat 90-tych.W związku z tym, że w tym okresie otworzył się bardzo duży rynek na sprzedaż materiałów budowlanych w Polsce. Obecni współwłaściciele firmy TARGOR-TRUCK Kazimierz Rutkowski i Piotr Rutkowski postanowili uruchomić hurtownię materiałów budowlanych pod nazwą Targor.

 

Hurtownia powstała w 1992 i w krótkim okresie czasu stała się jedną z większych hurtowni tego typu na terenie północno-wschodniej Polski. W dalszym ciągu jedną z podstawowych działalności przy hurtowni materiałów budowlanych był transport. W związku z tym, że bardzo duże ilości materiałów budowlanych transportowane były z różnych miejsc Polski do Ostrołęki, w 1995 nawiązana została współpraca z firmą Intercell (obecna Stora Enso Poland) odnośnie wykorzystania transportu firmy Targor do przewozu wyrobów firmy Intercell z Ostrołęki do odbiorców w Polsce. W związku z tym, że w drodze powrotnej przewożone były materiały budowlane do hurtowni Targor, oferta cenowa na proponowane przewozy była korzystna i bardzo optymalizowała koszty transportu dla obu firm. W 1998 współpraca pomiędzy firmą Intercell, a firmą Targor została poszerzona o wynajem dla firmy Intercell powierzchni magazynowych pod składowanie papieru. W związku z tym, że działalność transportowa w hurtowni Targor była coraz bardziej znacząca, właściciele firmy doszli do wniosku, że koniecznym jest powołanie do życia firmy, która zajmie się tylko działalnością związana z transportem i logistyką oraz serwisem samochodów ciężarowych. W 2001r. Kazimierz Rutkowski i Piotr Rutkowski zakupili bazę samochodową, której poprzednim właścicielem była Baza Transportu Specjalistycznego przy Ostrołęckich Zakładach Mięsnych. 

 

W 2002 roku założyli firmę TARGOR-TRUCK, której siedziba została zlokalizowana na terenie tejże bazy samochodowej.  Istniejące obiekty zostały zmodernizowane i obecnie jest to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów serwisujących samochody ciężarowe i osobowe w Północno Wschodniej Polsce.

 

W skład bazy wchodzą: Autoryzowana Stacja Obsługi MAN, Serwis IVECO wraz z nowocześnie zmodernizowanymi i w pełni wyposażonymi halami napraw, sklep ze sprzedażą części zamiennych do samochodów ciężarowych, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, serwis samochodów osobowych, serwis sprzedaży i napraw ogumienia, stacja paliw, myjnia samochodów ciężarowych i osobowych, parking strzeżony na 200 pojazdów TIR. Dzięki doskonałym referencjom u dotychczasowych partnerów, od 2001 roku stale powiększamy grono firm, dla których świadczymy usługi transportowe, czego efektem jest bardzo dynamicznie wzrastająca ilość przewożonej masy towarowej.

 

Ponadto od 2004 roku profil działalności firmy rozszerzył się również o obsługę celną prowadzoną przez Agencję Celną. Firma posiada zatwierdzone miejsce uznane do dokonywania procedury uproszczonej w ramach obsługi celnej.

 

W 2013r. uzyskaliśmy świadectwo AEO o numerze AEOC 440000130110 potwierdzające fakt, że TARGOR-TRUCK jest firmą pełnego zaufania, gwarantującą wysoki standard usług.